فرمولی برای شناسائی مهره‌های رژیم

در زمستان سال ۱۹۱۳ میلادی، لنین، در نامه‌ای به ماکسیم گورکی نوشت، “ما، برای کنترل کردن اپوزیسیون، باید رهبری آن را به دست گیریم”.

در سال ۱۹۸۲ میلادی، در حول و هوش جنگ، سفیر تازه رسیده اتحاد جماهیر شوروی در تهران، آقای ویل بولدیرف، به علی خامنه‌ای، رئیس جمهور وقت، پیشنهاد تشکیل یک سازمان ضد اطلاعاتی را میدهد و با رضایت او یک سری مستشاران روسی را برای احداث و پرورش کادر این سازمان عاظم تهران میکند. این همان سازمانی است که بعدا سازمان اطلاعات سپاه نامگذاری می‌شود.

در همین ایام، مخالفان رژیم با سازماندهی، چندین رسانه دست جمعی را تشکیل داده بودند و کلاه رژیم را پس معرکه انداخته بودند. همان موقع، با پیروی به دستورات مستشاران روسی، سازمان اطلاعات سپاه دست به کار شد تا با تفرقه افکنی و تخریب میان ایرانیان خارج از کشور، هماهنگی‌های انجام شده را به هم بزند، که هنوز هم ادامه دارد.

رژیم، در چهار دهه اخیر با توجه به سه اصل، کنترل اپوزیسیون را در دست گرفته. این سه اصل عبارتند از این:

● خریداری اپوزیسیون

● اپوزیسیون سازی

● نفوذ در رسانه‌های بیگانه و سانسور صدای اپوزیسیون

خریداری اپوزیسیون

پر بها ترین روش رژیم برای کنترل اپوزیسیون، خریداری اپوزیسیون است که میلیاردها دلار از ثروت کشور به آن اختصاص داده شده. این مخارج به دو دسته تقسیم شده. اول، خریداری رسانه‌های دست جمعی و اشخاصی که در آنجا مستقیما برای نظام تبلیغ می‌کنند. دوم، خریداری رسانه‌های دست جمعی اپوزیسیون و اشخاص مطرح برای ایجاد تفرقه، فرافه‌کنی، و در بزنگاه‌های تاریخی، برای دفاع از رژیم و یا به حاشیه کشاندن بحران‌های اصلی برای رژیم. تمامی این مخارج به پیروی از پیشنهاد مستشاران روسی، زیر نظر مستقیم علی خامنه‌ای قرار دارد.

دسته اول متعلق به جناح‌های گوناگون رژیم است که اگر چه ذکر مصیبت از نابسامانی‌های رژیم می‌کنند، اما اصولا این نابه سامانی‌ها را عمدتا تقصیر آمریکا، اسرائیل، و یا جناح مقابل میشمارند. تشخیص و شناسایی این دسته رسانه‌ها اگر چه برای ایرانیان خارج از کشور به علت برخورداری از اطلاعات آزاد آسان به نظر می‌رسد، اما در درون کشور، به خاطر وسعت تبلیغات، برای مردم عادی و رسانه‌های متعلق به کشورهای بیگانه کارایی دارد. برای شناسایی بهتر این دسته، می‌توان از این شخصیتهای مطرح نام برد:

● صادق زیباکلام

● سعید حجاریان

● مصطفی تاجزاده

● مسعود بهنود

● فرخ نگهدار

● نسرین ستوده

● نرگس محمدی

● محمد نوریزاد

● زهرا رهنورد

● مهدی کروبی

● میرحسین موسوی

● محمدرضا تاجیک

● عباس عبدی

● محسن کدیور

● فائزه هاشمی

اگر به طور دقیق به این فهرست، که فقط یک جزء کوچکی از این دسته را شامل می‌شود نگاه کنیم، به آسانی می‌توان دریافت که تمامی نوشتار، گفتار، و کردار این دسته به یک جا ختم می‌شود، و آن این است که این رژیم اصلاح‌ پذیر است و باید بماند مگر نه، با رفتن این رژیم، ایران نابود خواهد شد.

دسته دوم اپوزیسیون خریداری شده، شامل رسانه‌های دست جمعی و شخصیتهای اپوزیسیون خارج از کشور است. دستور اصلی این دسته، تفرقه افکنی برای ممانعت از ایجاد همبستگی، حاشیه سازی در برابر بحران‌های اصلی برای رژیم، زیر پرسش بردن اقدامات مثبت اپوزیسیون، و ایجاد شک و تردید میان اپوزیسیون نسبت به همدیگر برای نفاق اندازی در برابر صادراتیهای خود به منظور ساخت حاشیه امن برای آنها میباشد.

این دسته شامل اشخاص و رسانه‌هایی است که توسط خود اپوزیسیون شناخته و تاسیس شده‌اند ولی به مرور زمان، رژیم توانسته در آن نفوذ کند و با پولهای کلان، آنها را دچار فساد مالی، اخلاقی، و سیاسی کند و به این صورت، در بزنگاه‌های تاریخی از آنها به خوبی بهره ببرد. شناسایی این افراد و رسانه‌ها هم برای ایرانیان برون مرز آسان‌تر از ایرانیان درون کشور است چون به مرور زمان و به دفعات مکرر به آنها ثابت شده این اشخاص و رسانه‌ها یک سری خط‌های قرمز برایشان وجود دارد که هنگامی که مردم ایران از آنها توقعات واضحی دارند، درست برعکس این توقعات عمل کرده‌اند. اما بخاطر اینکه مردم درون کشور شناختی درست و یا دسترسی چندانی به این افراد و رسانه‌ها ندارند، این دسته توانسته به طور پنهانی برای مقاصد رژیم تبلیغ کند. در اینجا لازم است که یک اندک فهرستی از این دسته نمایان شود:

● تلویزیون اندیشه، گرداننده‌ها، و مجریان این تلویزیون

● تلویزیون کانال یک، گرداننده، و مجریان این تلویزیون

● تلویزیون پارس، گرداننده، و مجریان این تلویزیون

● میهن تی وی، گرداننده، و مجریان این تلویزیون

● تلویزیون تپش، گرداننده، و مجریان این تلویزیون

● تلویزیون پیوند، گرداننده، و مجریان این تلویزیون

● رادیو همراه، گرداننده، و مجریان این رادیو

● رادیو یار، گرداننده، و مجریان این رادیو

همانطور که گفته شد، این اشخاص و رسانه‌ها به طور مستقیم در بزنگاه‌های متعدد، طبق میل و دستور اطلاعات سپاه، در تفرقه افکنی، به حاشیه بردن اصول مبارزات اپوزیسیون، و تبلیغ برای نظام، به طور مثال، تشویق مردم برای شرکت در انتصابات رژیم، قدم برداشته‌اند. برای اینکه بتوانیم این دسته را شناسایی کنیم، باید به سه چیز متوجه شویم. اول، این رسانه‌ها و اشخاص مطرح، همان جریان‌ها و اخباری را ترویج می‌کنند که از رسانه‌های خود نظام تبلیغ می‌شود. دوم، خط مشی مجریان و مهمانان این دسته از رسانه‌ها به هر شکلی که باشد، نظام را یک هیولای شکست ناپذیر جلوه می‌دهند، و سوم، برای ترویج ناامیدی در ملت بزرگ ایران، به مبارزات و اشخاصی که در مقابل نظام ایستادگی می‌کنند، ایراد می‌گیرد و یا کلا این مبارزان را، مانند خسرو فروهر که یک شخصیت شناخته شده و مبارز است، سانسور می‌کنند.

اپوزیسیون سازی

اصل دوم رژیم برای کنترل اپوزیسیون، موازی سازی است و یا به طور عامیانه، صادراتی‌های رژیم هستند. با روی کار آمدن خاتمی، رژیم برای کم کردن فشار تحریم‌ها و برای نفوذ در سیستم‌های سیاسی کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی، در صدد ایجاد یک لابی حرفه‌ای در آمد. رژیم، زیر نظر هوشنگ امیر احمدی، کادر اول صادراتی‌های خود را وارد آمریکا کرد تا با کمک وزارت خارجه آقای کلینتون «گفتگوی تمدن‌ها» را پوشش دهد. این دسته اول با کسب کرسی‌های تحقیقی و تدریسی در دانشگاه‌های امریکا و اروپا، بعد از آبروریزی ترورهای متعدد رژیم زیر نظر دولت رفسنجانی، حاشیه‌ای امن برای نفوذ خود درست کنند. این دسته اول صادراتی‌ها به مرور زمان به فقره اصلی رسانه‌ها و مطبوعات فارسی زبان تبدیل شده‌اند. تمامی این فهرست از افرادی مشهور و مطرح است:

● هوشنگ امیر احمدی

● محسن سازگارا

● اکبر گنجی

● کمال حاج سید جوادی

● ماشاالله شمس‌الواعظین

● جلال توکلیان

● عبدالکریم سروش (دباغ)

● عباس میلانی

● محسن میلانی

● حسین موسویان

● جواد غزنویان (جان)

● فرشید جاهدی

● حمید عظیمی

● محمد الاهی

نگاهی مختصر به پیشینه گفتاری، نوشتاری، و کرداری این افراد این نکته را جلوه می‌دهد که باید تغییرات در ایران گام به گام انجام شود و مقصر اصلی نابسامانی ها شخص علی خامنه‌ای است و در خود نظام می‌شود تغییر ایجاد کرد. این همان حرفی است که اصلاح‌طلبان و تحول‌خواهان رژیم میزنند، اما با آب و تابی انتقادی. جالب اینجاست که اخیرا این گروه اول صادراتی ها تبلیغ دوران رضا شاه را می‌کنند، ولی در اصل این کار را برای تخریب اقدام‌ها و پیشرفتهای دوران محمدرضا شاه آریامهر انجام می‌دهند.

دسته دوم صادراتی های رژیم در دوران جرج بوش (پسر)، به منظور مظلوم‌نمایی برای رژیم اعزام شدند. ماموریت این دسته ، تبلیغ علیه جنگ آمریکا با ایران، و حمایت از انرژی اتمی برای رژیم بود. برای رسیدن به این هدف، رژیم با استفاده از نفوذی‌های دسته اول، دو سازمان غیر عنتفاعی به نامهای پایا و نایاک را تاسیس کرد. این دو دسته توانستند خطر حمله نظامی را بزرگ جلوه دهند و با اتکاء به حزب دموکرات، در مجامع عمومی رژیم را مظلوم و قانونمند نشان دهند. فهرست افراد این دسته برای مردم ایران آشناتر از دسته اول است چون این دسته با وسعت یافتن فضای اینترنت، رد پای بزرگی برجا گذاشته‌اند.

● تریتا پارسی

● هومن مجد

● جمشید فروغی

● محمد نواب

● پریسا بهنیا

● دخی فصیحیان

● کاوه ملک‌نیا

● شاهین جزایری

● رضا فیروزبخت

● کامران مولوی

● مارشا اشراقی

● حسین حسینی

● الاهه انسانی

● مرجان احساسی

● لیلا گلستان

● مراد قربان

● آمان اردلان

● علی راهنما

● پوریا عباسی

● فروغ حسینی

● اصغر نصرتی

● فرهاد علوی

● بیژن خواجه پور

این دار و دسته عظیم کادر دوم صادراتی‌های رژیم، به صورت کاملا حرفه‌ای برای رژیم لابی می‌کنند و به عنوان معذرت خواهان رژیم، در رسانه‌های خارجی برای رژیم اعتبار کسب می‌کنند. شناسایی این دسته هم برای ایرانیان بسیار آسان است چون آشکارا از نظام دفاع می‌کنند.

بعد از کشتار ۸۸ و تمایل دولت اوباما به مذاکره با نظام، رژیم که متوجه قدرت فیس‌بوک، توییتر، و سایر رسانه‌های اینترنتی شده بود، کادر سوم صادراتی‌ها را به خارج فرستاد. دستور عمل این دسته نفوذ در اپوزیسیون به عنوان مخالف رژیم، جذب مخاطب، و تولید محتوا در طرفداری از خاندان پهلوی در شبکه‌های اینترنتی همراه با پرخاشگری، تهمت زدن به دیگر پادشاهی خواهان، و در نهایت امر، تخریب رضا شاه دوم بود. یکی از ترفندهای نفوذ این کادر در میان پادشاهی خواهان ذکر اسارت در رژیم، معمولا زندان اولین، و یا کهریزک بود.

همزمان با این کادر، کادر اول صادر شده که اصلاح‌طلبی را جا انداخته بودند، در صدد تقویت نیرو برای قبضه کردن رسانه‌های متعلق به کشورهای بیگانه، یک سری نویسنده، روزماله‌نگار، و مجری رادیو و تلویزیون را به کادر خود اضافه کردند و به این صورت توانستند مبارزین واقعی را در سانسور مطلق قرار دهند. فهرست این دسته پر است از اسامی مهره‌های سوخته رژیم:

● احمد باطبی

● امید شریفی دانا

● امیر عباس فخر‌آور

● محمد حسینی

● کامبیز حسینی

● معصومه علینژاد قمی‌کلا

● آرش سیگارچی

● افشار سیگارچی

● کامران حسینی

● سحر نوروززاده

● ستاره درخشش

● مجید محمدی

● آرش نراقی

● علیرضا نامور حقیقی

با اینکه این دسته از صادراتی‌ها اکثرا در میان کاربران در اینترنت رسوا شده‌اند و دیگر قدرتی در جهت دهی هیچ جریانی را ندارند، آنها از فراموشکاری ایرانیان درون کشور سو استفاده برای توجیه رفتار رژیم می‌کنند. شناسایی این دسته هم بسیار آسان است. مبارزان واقعی به خوبی توانسته‌اند از دسیسه این دسته پرده‌برداری کنند.

آخرین دسته اپوزیسیون موازی که رژیم صادر کرد، با سر کار آمدن آقای ترامپ آغاز شد. این دسته، که اغلب سابقه عضویت در انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌ها و دفاتر تحکیم وحدت در بسیج را دارا بودند، برای محاصره کردن رضا شاه دوم در پی تظاهرات سراسری ۹۷ اعزام شدند، و با تصرف تمامی تریبون‌های فاسد و تریبون‌های متعلق به کشورهای بیگانه، راه قیام مردمی را به بیراهه بردند. علاوه بر این دسته که در چهار سال اخیر بسیار فعال بوده‌اند، رژیم یک تعداد افرادی دیگر هم به خارج از کشور صادر کرده که وظیفه این تعداد، جذب کردن مشروطه خواهان دور محور سلطانهای صفوی است. این دسته چند سر گروه شناخته شده دارد و با استفاده از اکانتهای ناشناس و اسم‌های مستعار، مشغول پرخاشگری، اتهام زنی، و تفرقه افکنی میان پادشاهی خواهان هستند. سردسته‌های این کادر در فهرست زیر:

● رامین پرهام

● تمامی اعضای فرشگرد

● سیاوش امانیه

● سعید قاسمی

● مهران کمالپور

● آریاسپ باوند

● مهدی میرقادری

● وحید بهمن

● حجت کلاشی

● مجتبی واحدی

● فرهاد متقی

در حال حاضر، این دسته مخاطبان زیادی در میان ملت بزرگ ایران دارند، ولی جدیدا با چندین افشاگری توسط خسرو فروهر، آرتین پرتویان و رادیو شمرون، دکتر مهرا ملکی، و بابک هروی، از معروفیت آنها کاسته شده. با اینکه این دسته خود را طرفدار سامانه پادشاهی مشروطه نشان می‌دهند، اما با کنایه‌های متعدد به رضا شاه دوم، در صدد تخریب نقش رضا شاه دوم و پشتیبانی از نقش سپاه پاسداران در آمده‌اند. به همین دلیل، مردم بزرگ ایران در حال پی بردن به این دسیسه شوم هستند.

نفوذ در رسانه‌های بیگانه و سانسور صدای اپوزیسیون

رژیم بر علاوه این کادر های صادراتی، به خاطر راه گشایی برای این دسته ها، یک سری مامور نظارتی به عنوان نویسنده و روز«ماله» نگار هم به خارج از کشور صادر کرده. این مامورین که به «ماله‌کشان رژیم» شناخته شده‌اند، بر عملیات صادراتی‌ها نظارت می‌کنند و در هنگام لزوم، به آنها خط می‌دهند، اما ماموریت اصلی این ماله نگاران نفوذ و پر کردن فضای مطبوعاتی اعم از نشریات و رسانه‌های خارجی زبان و فارسی زبان است. به خاطر اینکه کار این ماله کشان در ملآ عام صورت می‌گیرد، همگی آنها چهره‌های شناخته شده‌ دارند. این فهرست فقط اندکی از اسامی این ماموران است:

● کریستیان امان‌پور

● نگار مرتضوی

● آریین طباطبایی

● هاله داگرس

● پانتئا بیگی

● علی یاشار

● سارا آزری

● برزو دراقی

● آزاده انشا

● فرناز فصیحی

● سوسن غریب

● صبا حامدی

● شیرین معراجی

● آزاده معاونی

● سینا نجفی

● علی جوانمردی

● آسیه نامدار

● سریا سرحدی

● شبنم رضایی

● جیسون رضاییان

● داریوش ولی زاده

● علیرضا امیر قاسمی

● رکسانا صابری

● جهان صالحی

● فرنوش ترابی

ماله کشان این فهرست، دارای عملکردی دوگانه هستند. در مقابل حکومت‌ها و حزب‌های چپی در امریکا، کانادا، و اروپا، برای رژیم مظلوم‌نمایی می‌کنند و تقصیر وضعیت بد کشور را به گردن تحریم‌های «ظالمانه» می‌اندازند. در مقابل حکومت‌های راستگرا و محافضه کار، بر علاوه مظلوم‌نمایی، موضعی حق به جانب اتخاذ می‌کنند، و یا به طور عامیانه، دور علی گلابی بر می دارند.

ماموریت دیگر این ماله کشان، که به ابتدا ارسال آنها به خارج از کشور برمیگردد، تاسیس، گسترش، و تقویت یک اتاق پژواک بود. تاسیس این اتاق، فقط به منظور خفه کردن صداها و دیدگاه‌های مشروطه خواهان بود. به همین خاطر است که در دو دهه اخیر، مشروطه خواهان در سانسور مطلق قرار دارند. رژیم بیش از هر چیز، از این سه پدیده وحشت دارد؛ بازگشت مشروطیت، رضا شاه دوم، و به قول زنده‌‌یادعمو مانوک، نسل شیک پاسارگادی.

راهکار برای شناسایی و مقابله با مهره‌های رژیم

مهره‌های رژیم، همگی از دم، چند وجه مشترک دارند که با توجه به این نکات، به آسانی می‌توانیم آنها را شناسایی کنیم و تاثیر آنها را خنثی کنیم. این نکات عبارتند از:

● سابقه زندانی بودن و به مرخصی فرستاده شدن

● استخدام در صدا و سیمای میلی

● نویسندگی در مطبوعات جناح‌های مختلف رژیم

● پیشینه همکاری با رژیم در سپاه و بسیج

● پیشینه عضویت در انجمن‌های اسلامی و دفاتر تحکیم وحدت

● سابقه دست اندر کاری با شورشیان سال ۵۷

● همبستگی یا عضویت در خانواده ‌های مقامات بالا رتبه رژیم

مهره‌هایی از رژیم که ذکر مصیبت از زندانی بودن و شکنجه شدن در زندانهای رژیم می‌کنند، دقیقا مساوی همانی زندانبان سابق است که توسط رسانه‌های فاسد خارج از کشور و رسانه‌های بیگانه تبلیغ می‌شوند. ما شاهد این بوده‌ایم که مهره‌هایی مانند امیرعباس فخرآور، امید شریفی دانا، و یا شاپرک شجری‌زاده از داخل زندانهای رژیم به سرعت به خارج از کشور پرتاب می‌شوند و به همان سرعت هم به وسیله این رسانه‌های فاسد در جلوی صف مبارزانی قرار می‌گیرند. این افراد را باید در حد ممکن در فضای اینترنت رسوا کرد.

استخدام در دستگاه عریض و طویل صدا و سیما میلی رژیم، که تحت نظارت مستقیم علی خامنه‌ای قرار دارد، مستلزم یک سری سوابق سیاسی و عقیدتی است که از جمله، اطاعت کورکورانه به ایدئولوژی خمینیسم، پیروی بی چون و چرا از شخص خامنه‌ای، و چاپلوسی مطلق برای نظام را در بر می‌گیرد. به این دلیل، هر کس وناکسی نمیتواند در جلو یا پشت دوربین‌ها و میکروفونهای نظام قرار گیرد. این بخش از مهره‌های نظام، مانند سید محمد حسینی، سینا ولی‌الله، آرش سیگارچی، علیرضا امیر قاسمی، کامبیز حسینی، ووو، با ماموریت منحرف کردن افکار عمومی، تخریب شخص رضا شاه دوم، و افراطی نشان دادن اپوزیسیون به خارج از کشور صادر می‌شوند و با به دست گرفتن شغل‌های راهبردی، مشغول کار می‌شوند. باید این افراد و رسانه‌هایی که از این افراد تبلیغ می‌کنند، باید به طور کامل تحریم شوند تا از کار، بیکار شوند.

ماله کشان مطبوعاتی رژیم، که اکثرا سابقه روز ماله نگاری در مطبوعات وابسته به کیهان شریعتمداری یا سابقه همکاری با حلقه کیان، متعلق به سعید حجاریان دارند، برای به حاشیه بردن مبارزات اپوزیسیون، تبلیغ اصلاح‌پزیری رژیم، و صبر و مدارا در مقابل نظام را در دستور عمل کار خود قرار دارند. به خاطر اینکه اشخاص این دسته به خوبی شناخته شده هستند، برای مقابله با آنها در فضای اینترنت، اپوزیسیون می بایست به طور دست جمعی و مداوم، نوشته‌ها، مقالات، و یادداشتهای آنها را به طور موشکافانه زیر سوال برده و امان اظهار نظر را از این دسته بگیرند.

مهره‌های رژیم که به سپاه و بسیج وابستگی دارند، با یک ماموریت دوگانه به خارج از کشور اعظام می‌شوند. بخش اول ماموریت آنها تبلیغ برای سپاه و بسیج به عنوان مدافع تمامیت ارضی کشور است، که یک توهین آشکار به ماهیت ارتش ایران است، و در وهله دوم، اتهام زدن و پرخاشگری، به خصوص به مهره‌های دیگر رژیم برای ایجاد شک و تردید میان مردم به منظور ایجاد یک فضای رعب و وحشت که مانع همبستگی و هم‌آزوری نیروهای اپوزیسیون می‌شود. مهران کمال‌پور و سعید قاسمی به عنوان مثال، دو تن از این دسته هستند و برای خنثی کردن این مهره‌های رژیم، ما می بایست به طور یکدست و همگانی، آنها را تحریم کنیم و رد پای آنها را با اطلاع‌رسانی و بلاک کردن دست جمعی، به زباله‌شان تاریخ بفرستیم.

درباره صادراتی‌های رژیم که پیشینه عضویت و فعالیت در انجمن‌های اسلامی و دفاتر تحکیم وحدت در دانشگاه‌ را یدک می‌کشند، به لطف مبارزانی چون بابک هروی و خسرو فروهر به طور کامل رسوا شده‌اند. اما این مهره‌های سوخته رژیم هنوز مخاطب دارند و در اینترنت و گه گاهی در رسانه‌های فاسد و متعلق به بیگانگان فعال هستند. با اینکه این مهره‌ها خود را اکثرا طرفدار مشروطیت و رضا شاه دوم جلوه می‌دهند، اصل فعالیتشان در تفرقه اندازی و حمله به پیمان نوین است. برای مقابله با این مهره‌ها باید به طور یک دست، همه آنها باید تحریم شوند. اینها را در اینترنت بلاک کنید و اکیدا از تماشا این مهره‌ها در تمامی رسانه‌ها پرهیز کنید.

مهره‌های صادراتی رژیم که در هنگام فاجعه ۵۷ اکثرا آتش بیار معرکه بودند و نقش بزرگی ایفا کردند، هم‌اکنون به فسیلهای ۵۷ تبدیل شده‌اند که صاحبان، مجریان، و پایه‌های رسانه‌های فاسد برون مرز را تشکیل می‌دهند. بهترین راه برای مبارزه با این قشر فاسد، از جمله کسانی مثل بهرام مشیری، محمد امینی، ووو، خودداری از تماشا کردن این رسانه‌ها است. اگر به طور یکنواخت، مردم بزرگ ایران تلویزیون‌های خود را خاموش کنند و به اراجیف این فسیلها توجه نکنند، خود به خود، آنها از کار می‌افتند و به زباله دانی تاریخ خواهند پیوست.

رژیم، با کمال پررویی، برای ایجاد نفاق و به حاشیه بردن اصول مبارزاتی مردم ایران بزرگ، فک و فامیل خود را به خارج از کشور صادر کرده. اشخاصی مثل فائزه هاشمی، ساشا سبحانی، روح‌الله زم، مهناز افشار، ووو، برای خود مخاطبان زیادی جمع کرده‌اند. این جریان باعث تاسف است، اما این واقعه یک شانس بزرگی برای یک‌دست کردن اپوزیسیون را فراهم کرده. تحریم مطلق این اشخاص یک پیام رسا و دندان شکن به رژیم است که باعث ایجاد همبستگی و هم‌آزوری خواهد شد.

به خاطر سازماندهی به شناسایی و خنثی کردن نفوذ و تاثیر مخرب مهره‌های رژیم، تشکیل یک پایگاه اینترنتی برای جمع‌آوری و جدول سازی این عوامل رژیم ضروری است.

تلاش ما ادامه دارد.

--

--

--

Chef/Restaurateur/ Iranian opposition activist

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Sia Ayrom

Sia Ayrom

Chef/Restaurateur/ Iranian opposition activist

More from Medium

DAO ecosystem on Potato Media

Road to Eternal City: LOG 002

Generators, Iterables and Iterators

THE ROAD AHEAD